Meny
Close
Kontakt
Meny
Kontakt
Meny
Föreningen
Kansli
Styrelsen
Sportgrupper
Medlem
Gå på match
Meny
Gå på match
Meny
Lagbiljetter
Biljettinfo
Säsongsbiljetter
Elit
Meny
Elit
Meny
Dam A
Elit
Spelartrupp
Spelschema
Statistik SSL
Highlights
Herr A
Elit
Spelartrupp
Spelschema
Dam Div 1 Utveckling
Herr Div 3 Utveckling
Herr JAS
Dam JAS
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Herrjunior 18
Flickor 06-08
Pojkar 07-08
Flickor 09-10
Pojkar 09-10 Kirseberg
Flickor 10-11 Slottsstaden
Pojkar 08-10 Husie/Slottstaden
Pojkar 11-12 Slottsstaden
P10-12 Husie
Mix 13-14 Slottsstaden
Pojkar 12-13 Riseberga
Flickor 12-14 Toftanäs
Pojkar 14-15 Riseberga
Funktionsvariation
Innebandyskolan Kirseberg
P15-17 Videdal
F15-17 Videdal
Innebandyskolan Västra Hamnen
F12-14 Västra Hamnen
Bredd
Meny
Bredd
Meny
Herr Motion
Dam Bredd
Innebandy +
CSR-initiativ
Meny
CSR-initiativ
Meny
D.O.I.T
Goda Grannar
Nattfotboll
Marknad
Meny
Marknad
Meny
2007 Klubben
Affärsnätverk
Bli trafiksäker
Klubbshop
Meny
Klubbshop
Meny
FBC Merchandise
FBC-Brickan
Klubbshop
Föreningshemsidan
Camp
Meny
Camp
Meny
Girls Camp
Malmö Floorball Camp
ElitCamp
Kids Floorball Camp
Rasmussens Skillz Camp
Tiltus Goalie Camp
Akademi
Meny
Akademi
Meny
Akademin
Event
Meny
Event
Meny
Gå med i Team Magenta, bli funktionär
Dokument
Meny
Dokument
Meny
Dokumentbank
Domare
Meny
Domare
Meny
Domaransvarig
HALL OF FAME
Meny
HALL OF FAME
Meny
SM-medaljer
Nyhetsarkiv
Officiella partners SSL
Lördag
27 Jan
2 matcher
Lördag
10 Feb
1 match
Söndag
11 Feb
1 match
Söndag
18 Feb
2 matcher
Lördag
24 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
1 match
Lördag
02 Mar
2 matcher
Fredag
08 Mar
1 match
Lördag
09 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
1 match
Tabell
Spelare
Lag
Målvakter
Säsong
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
Lag
Alla
Endre IF
FBC Kalmarsund
IBF Falun
IBK Lund
Jönköpings IK
KAIS Mora IF
Karlstad Innebandy
Lockerud Mariestad
Malmö FBC
Nacka Innebandy
Pixbo IBK
Sirius Innebandy
Team Thorengruppen
Täby FC
Västerås Rönnby IBK
Warberg IC
Åkersberga IBF
Matchtyp
SSL
SM-slutspel SSL
Serie
SSL Dam
Herrar Allsvenskan Södra
Visa filter
Göm filter
Sammanfattning
Rank
Spelare
Nr
Lag
Pos
GP
G
A
TP
PIM
1
Stephanie Dalbjer
S Dalbjer
Nacka
NIBK
26
0
0
0
0
2
Linnea Wall
L Wall
Pixbo
PIX
26
0
0
0
0
3
Madelene Langendorf
M Langendorf
Sirius
SIR
26
0
0
0
0
4
Matilda Östlund-Visén
M Östlund-Visén
Sirius
SIR
26
0
0
0
0
5
Elin Rosén
E Rosén
Malmö
MAL
26
0
0
0
0
6
Tiltu Silltanen
T Silltanen
Malmö
MAL
26
0
0
0
0
7
Ida Hedén
I Hedén
Falun
FAL
25
0
0
0
2
8
Loella Andersson
L Andersson
Jönköping
JIK
25
0
0
0
0
9
Frida Görtz
F Görtz
Endre
END
25
0
0
0
0
10
Johanna Birgersson
J Birgersson
Lund
LUND
25
0
0
0
0
11
Lara Heini
L Heini
Pixbo
PIX
25
0
0
0
0
12
Thea Ekholt
T Ekholt
Endre
END
25
0
0
0
0
13
Lovisa von Fircks
L von Fircks
Mora
MORA
24
0
0
0
0
14
Felicia Johansson
F Johansson
Rönnby
RÖN
24
0
0
0
0
15
Elin Klevmarken
E Klevmarken
Malmö
MAL
24
0
0
0
0
16
Julia Kron
J Kron
Karlstad
KAR
24
0
0
0
0
17
Filippa Svenningsson
F Svenningsson
Täby
TÄBY
24
0
0
0
0
18
Sara Gemback
S Gemback
Lund
LUND
24
0
0
0
0
19
Jenny Axelsson
J Axelsson
Mora
MORA
24
0
0
0
0
20
Ronja Gustafsson
R Gustafsson
Nacka
NIBK
23
0
0
0
4
21
Jessica Rolf
J Rolf
Karlstad
KAR
23
0
0
0
0
22
Nora Hedlund
N Hedlund
Thorengruppen
TTG
22
0
0
0
0
23
Josefin Ulvhag
J Ulvhag
Täby
TÄBY
22
0
0
0
0
24
Alexandra Durling
A Durling
Täby
TÄBY
22
0
0
0
2
25
Wilma Svedlund
W Svedlund
Falun
FAL
21
0
0
0
2
Visa fler
Förkortningar
Rank
Ranking
Spelare
Spelarnamn
Nr
Tröjnummer
Lag
Lag för vald säsong
Pos
Position
GP
Spelade matcher
G
Mål
A
Målgivande passningar
TP
Totalpoäng
PIM
Utvisningar i minuter
I samarbete med
Svensk innebandy