Meny
Close
Kontakt
Meny
Kontakt
Meny
Föreningen
Kansli
Styrelsen
Sportgrupper
Medlem
Gå på match
Meny
Gå på match
Meny
Lagbiljetter
Biljettinfo
Säsongsbiljetter
Elit
Meny
Elit
Meny
Dam A
Elit
Spelartrupp
Spelschema
Statistik SSL
Highlights
Herr A
Elit
Spelartrupp
Spelschema
Dam Div 1 Utveckling
Herr Div 3 Utveckling
Herr JAS
Dam JAS
Ungdom
Meny
Ungdom
Meny
Herrjunior 18
Flickor 06-08
Pojkar 07-08
Flickor 09-10
Pojkar 09-10 Kirseberg
Flickor 10-11 Slottsstaden
Pojkar 08-10 Husie/Slottstaden
Pojkar 11-12 Slottsstaden
P10-12 Husie
Mix 13-14 Slottsstaden
Pojkar 12-13 Riseberga
Flickor 12-14 Toftanäs
Pojkar 14-15 Riseberga
Funktionsvariation
Innebandyskolan Kirseberg
P15-17 Videdal
F15-17 Videdal
Innebandyskolan Västra Hamnen
F12-14 Västra Hamnen
Bredd
Meny
Bredd
Meny
Herr Motion
Dam Bredd
Innebandy +
CSR-initiativ
Meny
CSR-initiativ
Meny
D.O.I.T
Goda Grannar
Nattfotboll
Marknad
Meny
Marknad
Meny
2007 Klubben
Affärsnätverk
Bli trafiksäker
Klubbshop
Meny
Klubbshop
Meny
FBC Merchandise
FBC-Brickan
Klubbshop
Föreningshemsidan
Camp
Meny
Camp
Meny
Girls Camp
Malmö Floorball Camp
ElitCamp
Kids Floorball Camp
Rasmussens Skillz Camp
Tiltus Goalie Camp
Akademi
Meny
Akademi
Meny
Akademin
Event
Meny
Event
Meny
Gå med i Team Magenta, bli funktionär
Dokument
Meny
Dokument
Meny
Dokumentbank
Domare
Meny
Domare
Meny
Domaransvarig
HALL OF FAME
Meny
HALL OF FAME
Meny
SM-medaljer
Nyhetsarkiv
Officiella partners SSL
Lördag
27 Jan
2 matcher
Lördag
10 Feb
1 match
Söndag
11 Feb
1 match
Söndag
18 Feb
2 matcher
Lördag
24 Feb
1 match
Söndag
25 Feb
1 match
Lördag
02 Mar
2 matcher
Fredag
08 Mar
1 match
Lördag
09 Mar
1 match
Söndag
10 Mar
1 match
Lördag
16 Mar
1 match
Lördag
23 Mar
1 match
2017/2018
2018/2019
2020/2021
2021/2022
2022/2023
Grundserie
Slutspel
Grundserie
Slutspel
Hela säsongen
September
Oktober
November
December
Januari
Februari
Mars
Fagerhult Habo IB
Höllvikens IBF
Karlstad IBF
Lagan IBK
FBC Lerum
Lillån IBK
Lindås Rasta IBK
Warberg IC
Åby Oilers
Åstorp/Kvidinge IBS
Örebro Kings
Hemma och borta
Hemmamatcher
Bortamatcher
Alla matcher
Kommande matcher
Spelade matcher
Dölj filter
Visa filter
Laddar matcher
Lördag 18 september
Lagan
LAG
0
-
5
0
-
5
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 1
Innebandyhallen, Ljungby
Slut
Efter match
Lördag 25 september
Malmö FBC
MAL
6
-
3
6
-
3
Lillån
LIL
Slut
Omgång 2
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Söndag 3 oktober
Malmö FBC
MAL
6
-
6
OT
6
-
6
OT
Karlstad
KAR
Slut
Omgång 3
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 9 oktober
Malmö FBC
MAL
7
-
4
7
-
4
Örebro
ORE
Slut
Omgång 4
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 23 oktober
Malmö FBC
MAL
5
-
3
5
-
3
Åby
ABY
Slut
Omgång 5
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 30 oktober
Fagerhult
FHIB
6
-
2
6
-
2
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 6
Slut
Efter match
Söndag 7 november
Malmö FBC
MAL
7
-
6
OT
7
-
6
OT
Åstorp
AST
Slut
Omgång 7
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Onsdag 10 november
Malmö FBC
MAL
4
-
4
OT
4
-
4
OT
Höllviken
HIBF
Slut
Omgång 8
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 13 november
Lindås
LIND
9
-
7
9
-
7
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 9
Salming Arena
Slut
Efter match
Lördag 20 november
Lerum
LER
14
-
5
14
-
5
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 10
Lerum Arena A
Slut
Efter match
Söndag 12 december
Malmö FBC
MAL
4
-
5
4
-
5
Warberg
WIC
Slut
Omgång 11
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 8 januari
Lillån
LIL
6
-
5
6
-
5
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 13
Idrottshuset Örebro
Slut
Efter match
Lördag 22 januari
Örebro
ORE
6
-
10
6
-
10
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 15
Idrottshuset Örebro
Slut
Efter match
Lördag 29 januari
Åby
ABY
4
-
6
4
-
6
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 16
Åby Arena
Slut
Efter match
Lördag 12 februari
Malmö FBC
MAL
2
-
4
2
-
4
Fagerhult
FHIB
Slut
Omgång 17
Kirsebergs Sporthall
Slut
Efter match
Fredag 18 februari
Åstorp
AST
3
-
3
OT
3
-
3
OT
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 18
Åstorps sporthall
Slut
Efter match
Söndag 20 februari
Karlstad
KAR
10
-
5
10
-
5
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 14
Colorama Arena
Slut
Efter match
Onsdag 23 februari
Höllviken
HIBF
13
-
7
13
-
7
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 19
Halörhallen
Slut
Efter match
Lördag 26 februari
Malmö FBC
MAL
1
-
11
1
-
11
Lindås
LIND
Slut
Omgång 20
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Tisdag 1 mars
Malmö FBC
MAL
4
-
1
4
-
1
Lagan
LAG
Slut
Omgång 12
Kirsebergs Sporthall
Slut
Efter match
Söndag 6 mars
Malmö FBC
MAL
3
-
7
3
-
7
Lerum
LER
Slut
Omgång 21
Baltiska Hallen A
Slut
Efter match
Lördag 12 mars
Warberg
WIC
12
-
5
12
-
5
Malmö FBC
MAL
Slut
Omgång 22
Sparbanken Wictory Center
Slut
Efter match